Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Varna Nere Hinis Neree Varna Nere Hinis Neree Varna Nere Hinis Neree

Varna Nere Hinis Neree

Liste Fiyatı : 50,00
İndirimli Fiyat : 32,50
Kazancınız : 17,50
9786052876749
746499
Varna Nere Hinis Neree
Varna Nere Hinis Neree
32.50

Öykülerim, bugüne kadarki yaşamımın içine çok olay sığdığını gördüm. Yazdıklarımın birçoğunu bizzat yaşadım. Terör ortamında yaşadım, bazen ölümle karşı karşıya kaldım. Anıların bir kısmı ise değişik ortamlarda konuşulanlardan hafızama yerleşti. Yaşantım ve gözlemlerim de oldu. Gerçek isimlerin çoğunu korumakla birlikte değiştirdiklerim de var.

Anlattıklarım dramatik komik veya değişik şekilde nitelenebilecek olaylardır. Olayların bazıları Kürtçe diyaloglarla yaşandığından bir çeviri sorunuyla da karşı karşıya geldiğimi de belirteyim. Sonuç itibariyle anlattığım yaşantılar bir kültürün kaybolmaması bakımından da önemsediğim için yazdım.

1989 yılı sonlarında Sosyalist rejimin yıkılmasıyla Bulgaristan'ın Varna ve Filibe gibi şehirlerinden Türkiye göç eden Türklerden seksen kişilik bir gurup devrin hükümetince Erzurum'un Hınıs ilçesine yerleştirilmişti. Yaşadığım şehirde batı ile doğu toplumların yaşam tarzları ve kültürleri bir araya gelmişti. Bulgaristan'dan göç eden soydaşların mağduriyetlerini konu eden öyküyü kitaba isim olarak verdim.

Kapat