Sepetim (0) Toplam: 0,00
%38
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Uygulama Örn Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Uygulama Örn

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Uygulama Örn

Liste Fiyatı : 100,00
İndirimli Fiyat : 62,00
Kazancınız : 38,00
9789752435766
540066
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Uygulama Örn
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Uygulama Örn
62.00

Birçok bilimsel çalışma toplumsal entegrasyonun en önemli değişkenlerinden biri olarak sığınılan ülkenin dilinin ve bu bağlamda da kültürünün öğretimini işaret etmektedir. Bilimsel literatür incelendiğinde bir dilin yabancı veya ikinci dil olarak öğretimine yönelik farklı stratejiler, yöntem ve tekniklerin önerildiği görülmektedir. Ancak dil öğretimi ile ilgili sürece odaklanıldığında kendi ülkemiz bağlamında akla gelen diğer önemli bir soru ise "Gerçekten yabancılara etkili bir şekilde Türkçeyi öğretebiliyor muyuz?" sorusudur.


Aslında ifade ettiğimiz bu soru, bu kitabın yazarları olarak bizim de kendimize yönlendirdiğimiz önemli bir sorunsal olarak ortaya çıkmıştır. Bilindiği üzere Suriyeli sığınmacıların entegrasyon çalışmaları doğrultusunda "Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sis¬temine Entegrasyonunun Desteklenmesi" projesi gerçekleştirilmektedir.

Bu proje kapsamında farklı illerde yapılan eğitim seminerleri ile öğretmenler yetiştirilmiş ve Suriyeli sığınmacıların dil öğretimleri için farklı illere görevlendirilmiştir. Eğitmen olarak katıldığımız bu eğitim seminerlerinde ve sonrasında görevlendirilen öğretmenlerden dil öğretiminde kendilerine yol gösterecek ve kolaylık sağlayacak etkinlik temelli kaynak eksikliğini hissettiklerine yönelik çok fazla dönüt alınmış ve böyle bir kitap projesinin acilen hayata geçirilmesine karar verilmiştir.


Yola çıkış amacımız, Suriyeli sığınmacılara dil öğretiminde yardımcı olacak bir kaynak materyal sunmak olsa da hazırlanan kitabın ülkemizde Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi gayesi içerisinde olan tüm eğitim paydaşlarına katkı sağlayacak önemli bir materyal olacağı kanaatindeyiz.

Kapat