Sepetim (0) Toplam: 0,00
%21
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Dü Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Dü

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Dü

Liste Fiyatı : 150,00
İndirimli Fiyat : 118,50
Kazancınız : 31,50
Taksitli fiyat : 6 x 21,13
9786257280068
701764
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Dü
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Dü
118.50

Yabancı dil olarak Tu¨rkçe ögretiminde eğitim politikalarını yansıtan programlar ve programların dayandığı felsefe, aynı zamanda uygulama boyutunda amaç, içerik yöntem teknik araç-gereç gibi durumlar u¨zerinde ciddiyetle çalışılması gereken konular olarak ele alınmaktadır.

Bu noktada tu¨m bu su¨reçlerin uygulayıcısı olan öğretmenlerin niteliği gerçekleştirilen öğretimin niteliği u¨zerinde belirleyici rol oynamaktadır. Çu¨nku¨ şu¨phesiz eğitim öğretim su¨recinin en temel ve önemli ögelerinden birisi öğretmenlerdir. Eğitim öğretim su¨recinde önemli bir role sahip olan öğretmenlerin niteliklerinin sorgulanması ve çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kitabın temel amacı, yabancı dil olarak Tu¨rkçe öğreten öğretmenlerin yansıtıcı du¨şu¨nmeyi öğretip mesleki gelişimlerine yardımcı olunurken, yansıtıcı du¨şu¨nmenin öğretim su¨recinin her aşamasındaki gelişimini ortaya koymaktır. Bu gelişim su¨reci detaylı bir şekilde ortaya konulursa genel olarak yansıtıcı du¨şu¨nmenin gelişimini engelleyen durumlar ya da karşılaşılan zorluklar da ortaya çıkarılabilir.

Böylece araştırmalarla belirlenmiş olan, u¨lkemizde yabancı dil olarak Tu¨rkçe öğreten öğretmenlerin yansıtıcı du¨şu¨nme seviyelerinin ne olduğu ve neden genelde teknik seviyede kaldığına yönelik somut bilgiler elde edilebilir. Bu bilgiler doğrultusunda yansıtıcı du¨şu¨nmenin geliştirilmesinin önu¨ndeki engellerin aşılması için alınacak tedbirler ve yapılması gerekenler konusunda önerilerde bulunulabilir.

Kapat