Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%11
Yaratıcılık

Yaratıcılık

Liste Fiyatı : 25,00TL
İndirimli Fiyat : 22,25TL
Kazancınız : 2,75TL
9786052396759
396925
Yaratıcılık
Yaratıcılık
Akademisyen Kitabevi
22.25

Yaratıcılık bilginin tohumu olan merak sayesinde artar. Başarılı insanların en önemli özellikleri merak­lı olmalarıdır. Yaratıcılık kavramı farklı disiplinlerin üzerine teoriler ürettiği bir olgu olarak yaşamın her alanında var olan yaratıcı potansiyelin farkına varıl­ması ve kullanılması açısından önem taşımaktadır.


Kitapta yaratıcılık kavramı, yaratıcılığın aşamaları, yaratıcılığın gerçekleşmesi, yaratıcılık engelleri, ya­ratıcılık teknikleri, yaratıcılık egzersizleri, Leonardo Da Vinci'nin yaratıcılık prensipleri, yaratıcılık içeren örnekler ve yaratıcılıkta kullanılan yöntemlerden biri olan metafor analizi yöntemiyle yapılan nitel bir çalış­ma bulunmaktadır. Değişik alanlardan yaratıcılık içeren örnekler kul­lanarak yaratıcılığın sadece teorik bilgiden ibaret ol­madığı yaşamda var olan kavramları fark etmeye yaradığı da gösterilmeye çalışılmıştır.


Bu örnekler; kı­rılan ayak bileğini fırsata çeviren bir kayakçı, kuluçka makinasından esinlenerek prematüre doğan bebekler için tasarlanan kuvöz, görüntüleme cihazlarını korsan gemisi yapan bir tasarımcı, Beş dolarlık yatırım dene­yi, topları tebrik kartı şekline dönüştüren bir postane çalışanı, yaratıcı bir kurum kültürü oluşturan şirket sahibi, çalışma ortamını sürdürülebilir ve ev ortamı haline getiren bir yönetici, rekabeti etkisiz kılan bir sektör, makyajlı oyuncak bebekleri doğal bebekler haline getiren bir anne, sevdiği yaşamı tasarlayan bir tasarımcı.


Hepsinin hikayesi farklı, ama kullandıkları yön­temlerin ulaştırdığı yer aynı. Yaratıcılık


Keyifli okumalar…
Elif Karabulut Temel

Kapat