Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Yeşaya'nın Mesajı Yeşaya'nın Mesajı

Yeşaya'nın Mesajı

Liste Fiyatı : 140,00
İndirimli Fiyat : 98,00
Kazancınız : 42,00
Taksitli fiyat : 6 x 17,97
%30
Temin süresi 2 gündür.
9786054707911
849788
Yeşaya'nın Mesajı
Yeşaya'nın Mesajı
98.00

Yeşaya Kitabı göz alıcı üslubu, şiirsel gücü ve de önceden bildirdiği müjde umudu bakımından ön plana çıkmaktadır. Tanrı'nın "kefaretle" veya "fidyeyle" kurtarılan kişilere kutsallık yolunu nasıl açtığını anlatır. Bunlar, Tanrı halkının Mısır'dan çıkışı sırasında ortaya çıkan ve Mesih'in çarmıhta başardıklarının öncüsü niteliğinde olan kavramlardır. Yeşaya'nın, Tanrı'nın gerçekleştireceği yargı ve yıkım neticesinde yeniden bina etme ve eskiyi yenisiyle değiştirme işine dair tasvirinde somut bir sevinç hissedilmektedir. Yeşaya'nın başyapıtında, hem İsrail ulusunun hem dünyanın başından geçen olaylarda Tanrı'nın müdahalesi göze çarpmaktadır. Ve bildirilen müjde, tüm dünyanın tek umududur.

Barry Webb okuyucularını, Yeşaya'nın Tanrı'nın görkemine dair gördüğü etkileyici görümü ve Tanrı'nın huzuruna erişmenin muhteşemliğini keşfetmeye davet etmektedir. Bu kitabı kaleme almak, kendisi için adeta unutulmaz bir uçuş tecrübesi olmuştur:
"Bir kartal gibi göklerde süzüldüm ve Tanrı'nın görkemini gördüm. Tüm dünyayı ve benim dünya üzerindeki yerimi yepyeni gözlerle gördüm."

Barry Webb Sidney, Avustralya'da bulunan Moore Teoloji Koleji'nin Eski Antlaşma Bölüm Başkanı'dır ve İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi'nden doktora derecesine sahiptir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kapat