Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Alba Şehrinin Yirmi Üç Günü

Alba Şehrinin Yirmi Üç Günü

Liste Fiyatı : 87,00
İndirimli Fiyat : 66,99
Kazancınız : 20,01
Taksitli fiyat : 6 x 11,95
9789750534294
829859
Alba Şehrinin Yirmi Üç Günü
Alba Şehrinin Yirmi Üç Günü
66.99

Alba S¸ehrinin Yirmi U¨c¸ Gu¨nu¨, I·kinci Du¨nya Savas¸ı sırasında I·talyan direnis¸c¸ilerini ve savas¸ sonrasının tas¸ra hayatını yalın bir gerc¸ekc¸ilikle anlatan on iki o¨yku¨den olus¸uyor.


Kendisi de bir partizan olan, c¸agˆdas¸ I·talyan edebiyatının saklı hazinelerinden Beppe Fenoglio, kis¸isel deneyimlerinden yola c¸ıkarak kaleme aldıgˆı o¨yku¨lerinde, partizanların mu¨cadelesini en dogˆal haliyle resmediyor. Ellerinde dededen kalma tabancalarıyla Piemonte dagˆlarında fas¸istlerle kars¸ı kars¸ıya kalan gencecik insanlara samimi bir bakıs¸ yo¨neltiyor. Kırların ru¨zga^rını, yagˆmurunu, insan dogˆasına o¨zgu¨ korkuları, nes¸eyi, arzuları ve o¨fkeyi dile getiriyor. Direnis¸ yıllarının alıs¸ıldık kahramanlık sahnelerinden c¸ok partizanların ku¨c¸u¨k du¨nyalarını ve savas¸ sonrasının sıradan yas¸amını go¨zler o¨nu¨ne seren Beppe Fenoglio'nun eseri ilk kez Tu¨rkc¸ede.


"Alba S¸ehrinin Yirmi U¨c¸ Gu¨nu¨, partizanların yas¸amını ya da savas¸ sonrasında genc¸lerin kaygılarını aktaran, gerc¸eklerle dolu, sinematografik bir ac¸ıklıgˆa sahip, tamamen nesnel bir psikolojik etkinlikte ve ham ama sade ve titiz u¨slubundan o¨du¨n vermeyen bir anlatıcının mizacını ortaya koyan o¨yku¨lerdir."


Italo Calvino

Kapat