Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Dostoyevski Politikasının Sorunları Dostoyevski Politikasının Sorunları

Dostoyevski Politikasının Sorunları

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 57,75
Kazancınız : 17,25
Taksitli fiyat : 6 x 10,30
9786257653305
755971
Dostoyevski Politikasının Sorunları
Dostoyevski Politikasının Sorunları
57.75

"Fransızların dediği gibi her şey mistik olarak başlar, politik olarak sona erer. Bunu doğrularcasına gizemli bir tutkuyla bağlı olduğum sanatçı dostu Dostoyevski'den yola çıkıp felsefeye, siyaset bilimine, edebiyat eleştirisine ve sosyolojiye gönül vermiş olanlara sesleniyorum. İncelemeyi bitirdikten sonra elinize (yeniden) bir Dostoyevski eseri almaya heves duymanızsa en büyük temennim. Çünkü Dostoyevski tüm karanlığı ve ışıltısı ile kaldırıldığı kitap rafından bize bakmaya devam ediyor."

Elinizdeki kitap, Platon'un sempozyumundan Aristotelesçi politika ve Bahtinyen karnavaleske; kapitalizm, modernite, ilerleme sarmalından isyan ve ütopyaya; cinsellik söyleminden keşişler, soytarılar ve budalalara Dostoyevskiyan bir yolculuğa davet. Raskolnikov, Nastasya Filippovna, Ivan Karamazov, Yeraltı Adamı, Gruşenka, Prens Mişkin, Stavrogin ve daha nice karakterin oluşturduğu dünyalar içinden modern sorunları okumaya bir çağrı.

"İlle de dekadans" diyordu Yeraltı Adamı. Dekadans çağında edebiyat ve siyasetin yaratıcı yıkımına atfen, eserin hem Dostoyevski severleri hem de siyaset sosyolojisi ve tarihle ilgilenen okurları buluşturacağını düşünüyoruz.

Kapat