Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
İradenin İyimserliği İradenin İyimserliği

İradenin İyimserliği

Liste Fiyatı : 134,00
İndirimli Fiyat : 103,18
Kazancınız : 30,82
Taksitli fiyat : 6 x 18,40
9789750532207
755503
İradenin İyimserliği
İradenin İyimserliği
103.18

"21. yu¨zyıl ic¸in 'kadınların yu¨zyılı' dendi, bunun bazı haklı sebepleri de vardı; ama kadınlık tecru¨besinin o¨nemli kısmı ha^la^ go¨ru¨nmu¨yor, sayılmıyor, temsil edilmiyor. Evet kadınlar daha c¸ok go¨ru¨nu¨yorlar, onlar hakkında daha c¸ok konus¸uluyor ama hangi hika^yeler ic¸inde? Kadınlar kendi hika^yelerini ne kadar anlatabiliyorlar? Belki s¸o¨yle sormak daha dogˆru olur: Kadınlar kendi hika^yelerini ne kadar yaratabiliyorlar? C¸u¨nku¨ bilirsiniz, temsilin bir gu¨c¸lu¨gˆu¨, hep o¨nceden anlatılmıs¸ bir hika^yeye du¨s¸mesidir; onun ic¸in temsil ile rol birbirine karıs¸ır pek c¸ok zaman, kendinizi yazılmıs¸ bir piyeste figu¨ran buluvermeniz is¸ten degˆildir."
Aksu Bora

İradenin İyimserligˆi, 2000'lerin Tu¨rkiyesi'nde kadınların varolus¸unun cephelerini anlatıyor. Emek pratiklerinde, sanatta, sporda... sanal a^lemde... milliyetc¸i ve muhafazaka^r muhitlerde... edebiyatta, sinemada ve televizyon dizilerindeki temsillerinde... ve elbette feminist siyasi etkinliklerinde... kadınlar hakkında yazılan hika^yeler ve kendi hika^yelerini yaratan kadınlar...

Aksu Bora'nın hazırladıgˆı derlemede onun yanı sıra Ahu Antmen, Sema Aslan, Emek C¸aylı Rahte, Zehra C¸elenk, Go¨zde C¸erc¸iogˆlu Yu¨cel, İlknur Hacısoftaogˆlu, Binnaz Saktanber, Burcu Şenel, Funda Şenol Cantek, Nagehan Tokdogˆan, Figen Uzar O¨zdemir, İlknur Üstu¨n, O¨zlem Yeniay ve Nevin Yıldız'ın yazıları yer alıyor.

Kapat