Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
İslam\'da Yönetim Sistemi ve Temelleri

İslam'da Yönetim Sistemi ve Temelleri

Liste Fiyatı : 44,00
İndirimli Fiyat : 33,00
Kazancınız : 11,00
9786059652520
659599
İslam'da Yönetim Sistemi ve Temelleri
İslam'da Yönetim Sistemi ve Temelleri
Fecr Yayınları
33.00

Müslümanların siyasal alanda köklü, kapsamlı ve değişik bir düşünce sistemine sahip oldukları ve Müslüman düşünürlerin bu çerçevede birçok bilimsel kuram oluşturdukları bilinmektedir. Batı düşüncesinin ancak yakın zamanda erişebildiği nice sonuçların, Müslümanlar arasında geçmişte tartışılmış, irdelenmiş ve hatta uygulanmış olan kuramlar arasında bulunduğu, Batının bunlardan birçoğuna henüz yaklaşamamış olduğu -kanıtları da sayılarak- bu kitapta gözler önüne serilmiştir.


Sözünü ettiğimiz bu özellikleri İslam'da Yönetim Sistemi ve Temelleri'ni alanında öncü duruma getirmiştir. Arapçasının arka arkaya sekiz baskı yapması ve okuyucuların büyük ilgisi de eserin alanında öncü oluşundan kaynaklanmıştır. İçeriği, sosyal bilimlerle uğraşan çevrelerin beğenisine; ulaştığı sonuçlarsa, bilim ve siyasal alanda ki yetkin kimselerin övgüsüne erişmiş, bu övgü ve beğeniler birçok kalem sahibince gündemde tutulmuştur.


Elinizdeki bu kitap, İslam'ın, İslam hukukçularının toplum ve yönetimle ilgili görüşlerini öyle sistemli bir tarzda varmıştır ki; Müslümanların önüne, bu yolla pek çok çağdaş siyasal kuramı yeniden değerlendirebilmelerini sağlayacak yeni ufuklar açmıştır.

Kapat