Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%28
Postmodernizmin Poetikası

Postmodernizmin Poetikası

Liste Fiyatı : 58,00TL
İndirimli Fiyat : 41,76TL
Kazancınız : 16,24TL
9786057547552
567765
Postmodernizmin Poetikası
Postmodernizmin Poetikası
Hece Yayınları
41.76

Hutcheon'ın gösterdiği üzere çağdaş kültürel söylemdeki postmodern, kendi mekanizmasını somutlaştırmış durumdadır ve bu somutluk postmodernin süreksizliği, çeşitliliği ve temsiliyetçi olmayan karakterini ön plana çıkararak bizi ikna edebilecek bir "gerçek dış dünya" olduğunu reddediyor.


Prof. Diane Hoeveler, Marquette University, Wisconsin


Postmodernizmin Poetikası, güncel edebiyat ve sanatın her türlüsüyle ilgilenen herkes için oldukça önemli bir okumadır.


Geoff Wade, Reviewing Psychology


Hutcheon'ın bu çalışması, postmodernin, tarihi ve kurguyu bir sorun olarak ele almasının kontrollü bir şekilde gerekçelendirilmiş zekice bir savunmasıdır. Dolayısıyla, günümüzde postmodernist kültürün durumu ve değeri üzerine odaklanan tartışmalarla ilgilenen herkes tarafından okunmalıdır.


Peter Kitson, Notes & Queries


Bugün Türkçede postmodern üzerine pek çok çalışma bulunmaktadır. Fakat pek azı Hutcheon'ın bu eseri kadar temellendirici ve konuyu derinlemesine, çok yönlü ele alabilme becerisine sahiptir. Hutcheon, konuya mimariden müziğe, videoya, resme, dansa, heykele, filme kadar giden geniş bir perspektiften bakmakla kalmıyor, aynı zamanda postmodernin parodiyle, modernizmle, merkez düşüncesiyle, güç ve iktidarla, tarih ve tarihyazımıyla, özne algısıyla, söylemle ilişkisine de geniş çerçevede temas ediyor.

Kapat