Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Salgın Döngüsü: İnsanlığın Bulaşıcı Hastalıklarla

Salgın Döngüsü: İnsanlığın Bulaşıcı Hastalıklarla

Liste Fiyatı : 105,00
İndirimli Fiyat : 80,85
Kazancınız : 24,15
Taksitli fiyat : 6 x 14,42
9789750534065
799289
Salgın Döngüsü: İnsanlığın Bulaşıcı Hastalıklarla
Salgın Döngüsü: İnsanlığın Bulaşıcı Hastalıklarla
80.85

Salgın hastalıklar tarih boyunca sadece milyonlarca insanın kaderini belirlemekle kalmadı uygarlıkların, imparatorlukların, devletlerin, s¸ehirlerin gelis¸im c¸izgilerine de olumlu ya da olumsuz s¸ekil verdi. Gerek hayat
kos¸ullarının, gerek hijyen yaklas¸ımlarının iyiles¸tirilmesiyle ve tıp alanındaki devrimlerle salgınlarla mu¨cadelede yu¨zyıllar ic¸inde o¨nemli yol alındı. Ancak, COVID-19 pandemisinin de go¨sterdigˆi gibi, her zaman bir tehdit olan salgınlar insanlıgˆın gu¨ndeminden hic¸bir zaman tam olarak da du¨s¸mu¨yor.


Charles Kenny, gu¨nu¨mu¨ze dek getirdigˆi Salgın Do¨ngu¨su¨'nde insanlıgˆın bulas¸ıcı hastalıklarla, salgınlarla mu¨cadelesinin canlı, kapsamlı, o¨zlu¨ ve kolaylıkla anlas¸ılır bir do¨ku¨mu¨nu¨ sunuyor. Tarihsel ilerlemeler, ekonomi,
ku¨reselles¸me, ku¨ltu¨r, halk sagˆlıgˆı ve bulas¸ıcı hastalıklar arasındaki ilis¸kinin haritasını c¸ıkaran Kenny, alınacak derslerle dolu oldugˆu kadar gelecek ic¸in o¨nerileri de ic¸eren bir bakıs¸ sunuyor.


"Muhtes¸em... Salgın Do¨ngu¨su¨'nu¨n entelektu¨el gu¨cu¨, kapsamlı bir tarihsel analiz yapmasından geliyor. (...) Bu gerc¸ekten birinci sınıf bir is¸!"
DOROTHY PORTER, Tıp tarihc¸isi


"... politika belirleyiciler, bilim insanları ve ilgilenen herkes ic¸in o¨nemli bir tarihsel ve analitik bakıs¸ ac¸ısı sagˆlıyor."
MICHAEL KREMER, Harvard U¨niversitesi profeso¨ru¨ ve Nobel Ekonomi O¨du¨lu¨ sahibi

Kapat