Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%18
Sıdıka Hanım

Sıdıka Hanım

Liste Fiyatı : 20,37TL
İndirimli Fiyat : 16,70TL
Kazancınız : 3,67TL
Taksitli fiyat : 6 x 2,98TL
%18
Temin süresi 2 gündür.
9786059976473
567628
Sıdıka Hanım
Sıdıka Hanım
Olasılık Yayınları
16.70

Henüz bir beyaz gül tomurcuğu kadar saf ve temiz, yedi köyün güzeli, ünlü bir ağa kızı Sıdıka; fiziki güzelliğinin yanı sıra sağlam karakteri, duygusallığı, saygısı, görgüsü ve zarafeti ile ünü dillerde dolaşan bir genç kızdır.


Sıdıka, Saray köyündeki sarayında oturan on yedi köyün sahibi Saraylı Küçük Bey ile evlendirilir. Mutluluğu çok kısa sürer. "Güzellerin şansı yoktur," sözü, Sıdıka için söylenmiş gibidir. Otoriter kayınvalidesinin himayesinde olması da hayatındaki acıları azaltmaya yetmez. Bir müddet sonra kocası ile aynı yatağı paylaşmak ona işkence gibi gelmeye başlamıştır. Bu arada yörenin ve zamanın ünlü bir şairi ile tamamen duygusal bir aşk yaşar. Ama aşkını da mutluluğu gibi Harput'un sarp kayalarından atmak zorundadır.


Sıdıka Hanım romanı; birkaç cümle ile anlatılamaz, hatta sadece okunmaz, okurken yaşanır. Sıdıka Hanım'ı okuduktan sonra "Mutsuzluğun resmini yapabilir misin?" sorusunun cevabını bulacaksınız. Ve cevabınız şöyle olacaktır: "Evet, mutsuzluğun resmi, Sıdıka Hanım romanı ile çizilmiştir."


Bu muhteşem hikâyeyi Naşide Gökbudak'ın kaleminden okumak, ayrı bir mutluluk ve heyecan olacaktır.

Kapat