Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Buhari ve Muslim Hadisleri (6 Cilt Takım) El-Cem'u

Buhari ve Muslim Hadisleri (6 Cilt Takım) El-Cem'u

Liste Fiyatı : 1.500,00
İndirimli Fiyat : 1.230,00
Kazancınız : 270,00
9780000018083
825434
Buhari ve Muslim Hadisleri (6 Cilt Takım) El-Cem'u
Buhari ve Muslim Hadisleri (6 Cilt Takım) El-Cem'u
1230.00

Buhari ve Müslim'in Sahihleri ayrı ayrı tercüme edilmiş, yine muhtasar tercümeleri ve Buhârî ile Müslim'in ittifak ettikleri hadislerle ilgili tercümeler daha önce yayınlanmıştır. Lakin Buhârî ve Müslim'in tüm hadislerini bir araya getiren bir çalışma daha önce Türkçe'de yapılmamış olduğundan bu çalışmayı yapmaya karar verdim. Muttefakun Aleyh Hadisler adıyla yapılan çalışmalarla bu kitabın farkı şudur: Adı geçen çalışmalarda yalnızca Buhârî ve Müslim'in ittifak ettikleri hadislerin derlenmesi amaçlandığından Buhârî'nin rivayet edip Müslim'in rivayet etmediği ve Müslim'in rivayet edip Buhârî'nin rivayet etmediği birçok sahih hadisler yer almamaktadır. Bu çalışmamızda ise bunların hepsi bir arada, ilgili bab başlıklarına yerleşmiş olarak yer almaktadır. Buhârî ve Müslim'in sahihlerinde aynı hadis, birçok hükmü içerdiğinden birden fazla yerde tekrar edilmekte ve böylece kitabın hacmi büyümektedir. Bu çalışmada kitabın hacmi büyümemesi için aynı rivayetin tekrarından kaçınılmıştır. Fakat aynı hadis birden fazla sahabiden gelmişse bunlar zikredilmiştir. Yine aynı sahabiden gelen rivayetin farklı tariklerinde gelen önemli ziyadelere işaret edilmiştir.
Buhârî'nin muallak rivayetleri ile Müslim'in mukaddimesinde zikrettiği rivayetlerden sahih olanları gerekli görüldüğü yerlerde, numara verilmeksizin zikredilmiştir.
Kitabın hadislerinin tertibinde Salih Ahmed Şamî'nin derlediği el-Camiu Beyne's-Sahihayn adlı kitaptaki sıralama esas alınmış, nadiren bu tertibin dışına çıkılmıştır.
Allah Azze ve Celle'den bu çalışmayı faydalı kılmasını dilerim.
Ebu Muaz Seyfullah el-Çubukâbâdî

Kapat